Drôt, super tok z obchodu s potravinami neprehadzujte

Bežná situácia - pri spájkovaní sa stretávajú časti, drôty, ktoré sa nedajú konzervovať bežnou kolofóniou. Ani jeho alkoholový roztok nepomáha. Dôvodom nie je oxidový film, ktorý sa vytvoril v dôsledku dlhého skladovania; predovšetkým ide o špecifický obal.

Všetko, čo je opísané, sa netýka bežných medených drôtov ružovkastej farby. Problémy s ich konzervovaním nie sú nikdy, aj keď boli skladované po dlhú dobu. Zvyčajne sa vyskytujú pri drôtoch s lesklými béžovými žilami. Aby ste ich mohli roztrhať, musíte dlho spracovať pomocou horúcich spájkovačiek. A to je plné možnosti roztavenia vrkoča drôtu, čo sa veľmi často pozoruje.
Problémy s konzervovaním sa pozorujú aj na konektoroch, ktoré sa do krajiny dodávajú z Číny. Nemôžu byť pripravené na spájkovanie obvyklým spôsobom - pomocou kolofónie. Lesklý povlak musíte zbrúsiť so súborom na spojnici - až potom môžete vodič pripojiť na konektor.

Opísaný problém je celkom bežný. Pravdepodobne väčšina ľudí narazila na to. Riešením môže pomôcť drahý tok. Ale ak nie je po ruke, v najbližšom obchode, potom musíte hľadať niečo výnimočné, ľudové.

A existuje taká cesta von. A je veľmi jednoduchý. Pomôže to zvládnuť konzervovanie problémových drôtov, častí ... kyseliny citrónovej. Jedná sa o výrobok, ktorý sa nachádza takmer v každej domácnosti v kuchyni. Látka je vždy v sortimente akéhokoľvek obchodu s potravinami, takže pri akvizícii nie sú žiadne problémy.

Na spájkovanie drôtov kyseliny citrónovej potrebujete trochu - niekoľko granúl. Vylejú sa z vrecka na povrch, na časť sa položí drôt a pocínovanie sa uskutoční spájkovacou doskou, ktorá už predtým zobrala malú spájku. Proces pocínovania je rovnaký ako pri kolofónii.

Cínovanie drôtov je rýchle. To isté sa deje s konektormi, ktoré sa ťažko spracovávajú s kolofóniou. Pri prvom použití týmto spôsobom sú mnohí jednoducho prekvapení svojou jednoduchosťou.

Aby ste sa s vreckom nedotkli zakaždým, keď je potrebné vylievať granule, môžete všetko zjednodušiť - pripravte tekutý tok na báze kyseliny citrónovej. Preto je potrebná iba čistá voda.
Obe zložky sa zmiešajú v rovnakom množstve. Výsledná zmes sa naplní trubicou - je vhodná taká, v ktorej predtým boli kvapky z výtoku z nosa. V tejto forme sa kyselina citrónová používa na spájkovanie drôtov, časti sú omnoho jednoduchšie.

Zanechajte Svoj Komentár