Ako vyrobiť 220 voltov z 3,7 V batérie

Najčastejšie nakupujeme a používame bloky, ktoré znižujú napätie z veľkých hodnôt na niekoľko voltov. Sú súčasťou väčšiny zariadení - sú to zariadenia, prostredníctvom ktorých sa nabíjajú.

Opak je niekedy potrebný. Napríklad je potrebné napájať elektrickú pílu pracujúcu od 220 V v lese a v blízkosti nie je žiadne zodpovedajúce elektrické vedenie - je k dispozícii iba batéria s výkonom 3,7 V. Alebo počas častých výpadkov v dome.

Nie je ťažké vyrobiť taký menič napätia. Na zostavenie potrebnej schémy potrebujete:

  • Transformátor dodávaný so zariadením na nabíjanie telefónu;
  • Tranzistor 882P, ak je ťažké ho získať, môžete použiť KT815, KT817 domácej výroby;
  • Diódu IN5398, namiesto ktorej je KD226 vhodný alebo podobný pri spätnom prúde - nie viac ako 10 V;
  • Odpor 1 kOhm;
  • Doštička je malá.

Pri výrobe obvodu sa nezaobíde bez spájkovačky, spájky s tavivom. Budete tiež potrebovať nožnice na drôty, ktoré zahryznú ďalšie káble, vodiče a tester (multimeter).

Nemôžete použiť hotovú dosku na varenie, ale môžete ju vyrobiť ako potlačenú. To však nie je efektívne, pretože v okruhu je len niekoľko detailov a trávenie času vývojom rozloženia tratí a leptaním je jednoducho zbytočné.

Najprv skontrolujte transformátor a identifikujte zistenia z jeho vinutí. Existuje niekoľko z nich, každý prsteň s multimetrom a zaznamenáva odpor. Najväčší naznačuje, že ide o primárne vinutie, do ktorého bolo dodané 220 V. V našom prístroji bude hrať úlohu sekundárneho vinutia alebo výstupu, zvyšok ako vstup.

Zostavte prevodník. Nainštalujte transformátor na dosku. V blízkosti je umiestnený odpor, jeho svorky sú ohnuté a spojené spájkovaním s kontaktmi transformátora s nižšími odpormi.

Nainštalujte tranzistor na dosku vedľa transformátora, ale na druhej strane, pokiaľ ide o odpor. Ohýbajte elektródy a spájkujte ich s ostatnými kontaktmi transformátora, ktoré vykazovali menší odpor.
Paralelne s tranzistorom je na doske umiestnená dióda. Spájajú sa spájkovaním s tranzistorom s aktuálnym smerom k poslednému. Druhý kontakt diódy sa používa na pripojenie k zdroju prúdu 3,7 V.

Zostáva spájkovať vodiče, ku ktorým bude pripojené konštantné nízke napätie a bude odstránené vysoké zvlnenie.

Zostáva otestovať prevodník. Za týmto účelom pripojte 3 ... 4-voltovú batériu k zodpovedajúcim svorkám. Potom zmerajte výstupné napätie - malo by byť približne rovné 220 V.

Zanechajte Svoj Komentár