Ako vyrobiť dymový generátor

Zariadenia tohto typu sa používajú v technológiách fajčenia za studena rôznych výrobkov. Ak sa zameriavate na továrenské udiarne, budete musieť zaplatiť značnú sumu. Výberom jednej z možností, ktoré ponúkajú remeselníci, aby ste to urobili sami, môžete výrazne znížiť náklady na zariadenie. Neznášanliví rybári a poľovníci sa budú cítiť obzvlášť pohodlne pri vlastnení.

Hlavnou súčasťou každej udiarne je generátor dymu. Jeho výroba je možná z improvizovaných materiálov a nevyžaduje veľa času. Napríklad plech, ktorý má tvar valca alebo pravouhlého rovnobežnostena, je zváraný z plechu.

Môžu sa použiť hotové vhodné nádoby; je vhodný kus potrubia dostatočného priemeru, v ktorom je potrebné nainštalovať základňu.

Horná spodná časť tela je obvykle vyrobiteľná ako odnímateľná. V tomto prípade je zabezpečené jeho pevné umiestnenie a fixácia na tele po naložení vnútorných triesok, pilín, ktoré pri tlejení vytvárajú dym.

Okrem toho je v spodnej základni alebo na spodnej časti krytu usporiadaný malý otvor, ktorý umožňuje vstup malého množstva kyslíka. Používa sa tiež na osvetlenie „palivového dreva“ naloženého vo vnútri.

Vypúšťacie potrubie je usporiadané v hornej základni alebo hornej časti skrine, cez ktoré je vytvorený dym smerovaný do fajčiarskej komory. Na zintenzívnenie procesu poskytnite ďalšiu skúmavku. Zvyčajne je tenký a umiestnený vo vnútri hlavnej vetvy.

Cez túto prídavnú trubicu sa vzduch čerpá ventilátorom alebo malým kompresorom. To zvyšuje výkon prúdu vzduchu na výstupe z výfukovej rúry a poskytuje rýchlejšie dodávanie dymu do produktu pripraveného na fajčenie.

Maximálny dym sa dosahuje pri silnom stlačení paliva. Zapálili ho v dymovom generátore s plynovým horákom alebo nainštalovali volfrámové špirály vo vnútri a vybavili ich napätím 220 V. Ten sa zahrieva a zapaľuje drevo.

Samotný udiareň sa dá postaviť kdekoľvek pomocou rôznych materiálov. Častejšie je to drevo, plech. Hlavným princípom jej práce je dymenie dymu z výrobkov pripravených na fajčenie. Proces je pomerne zdĺhavý, dym by mal mať určitú teplotu.

Pre prenosný udiareň si môžete prispôsobiť kovovú hlaveň, telo starej chladničky. Stacionárne vystúpenie vo forme malých domov, boxov.

Zanechajte Svoj Komentár