Oprava zmiešavača jednej páky

Miešačka je zariadenie, v ktorom sa zmieša studená a horúca voda a nastaví sa požadovaná teplota. Má rôzne vzory. Dnes, stále viac v kuchyniach, v kúpeľniach krajanov, nájdete modely vybavené jedným nastavovacím gombíkom. Také zmiešavače s jednou pákou sa bežne používajú ako otočné pákové ovládače s jedným príkazom.

Popularita pákových miešačiek je spôsobená nedostatkom trecích prvkov z kovu v ich konštrukcii. Sú nahradené keramikou a spracované s vysokou presnosťou. Keramika sa bojí iba abrazívnych častíc prítomných vo vode, pretože nové modely zariadení sú vybavené filtrami inštalovanými na vstupe tekutiny do zmiešavača.

K dispozícii sú dva typy jednopáková batéria. Líšia sa inštaláciou guľového ventilu alebo keramickej vložky vo vnútri tela, ktorá riadi prietok vody. Dôvody ich zlyhania sú často podobné, existujú však určité rozdiely.

Guľový uzáverový mechanizmus sa považuje za spoľahlivejší, hoci v priebehu času je guľa, ktorá je vyrobená z ocele, ovplyvnená koróziou. Tesnenia prítomné v konštrukcii podliehajú neustálemu opotrebovaniu, čo nakoniec vedie k úniku vody cez ne. Ten sa mení rýchlo a ľahko, ale namiesto prasknutej gule budete musieť kúpiť novú.

Keramická kazeta nie je vybavená guľou, ale diskom. Tvrdá voda, hrdza pre neho nie je hrozná. Dizajn predstavuje súbor tenkých dosiek, starostlivo prispôsobených jeden k druhému - medzery nie sú dovolené viac ako stotiny milimetra. Ak sa dostanú zrnká alebo úlomky piesku, triesky sa môžu zlomiť a kazeta sa môže zlomiť. V takom prípade pomôže iba jeho nahradenie.

Príčinou zlého výkonu miešačky je často jeho upchatie, ktoré vedie k deformácii uzáveru, gumového sedadla. Demontáž zariadenia, čistenie, výmena gumovej časti pomáha.

Pri prevádzkovaní jednopákových miešačiek sa často pozoruje presakovanie vody. Stáva sa to kvôli uvoľnenému nasadeniu páky. Na odstránenie tohto problému stačí utiahnuť spojenia, ktoré sú k dispozícii v návrhu.

Prasklina, ktorá sa objaví na tele, je utesnená tmelom. Ak to nepomôže, rozbitý mixér sa nahradí novým.
Oprava miešačky sa začína uzatvorením ventilov dodávajúcich vodu do nej. Potom pomocou skrutkovača odstráňte ozdobný kryt a odskrutkujte skrutku, ktorá zaisťuje ovládaciu rukoväť. Ten sa musí opatrne odstrániť - niekedy to vyžaduje určité úsilie. V dôsledku toho sa otvorí prístup k ozdobnej kupole a plastovej výstredníku, pod ktorou je umiestnená kazeta.

Detaily viečka sú vyrobené z plastu alebo tenkého kovu, takže sa rukou odskrutkujú. Potom vytiahnu loptu a skontrolujú, či nie je prasknutá. Ak má mixér kazetu, potom ju musíte získať, musíte odskrutkovať upevňovaciu maticu, čo nie je možné bez nastaviteľného kľúča.

Poškodenú kazetu je potrebné vymeniť za novú. Pri kúpe stojí za zváženie tvar zariadenia, jeho rozmery, pretože rôzni výrobcovia miešačov ich môžu mať rôzne.

Najčastejšou príčinou nefunkčnosti miešačiek s jedinou pákou v tesneniach. Na predaj sú kus po kúsku, súpravy. Nákupom si musíte vybrať výrobky s priemerom mierne väčším ako je veľkosť hniezda. Pri spätnej montáži miešača nevyvíjajte pri utiahovaní matíc veľa úsilia. To môže viesť k nesprávnemu vyrovnaniu nainštalovaných tesnení, ich rýchlemu opotrebeniu a úniku vody.

Pri oprave zmiešavača, v ktorom je prívod vody regulovaný kovovou guľkou, okamžite vymeňte pružiny držiace ventil. Starí počas prevádzky strácajú svoju pružnosť a môžu byť príčinou úniku prekrývajúceho sa prúdu vody z miešača.
Ak sú gumové sedlá upchaté, sú dobre utreté handrami. Nečistoty je možné umyť vodou, ale iba pri malom tlaku. Ak sa zistí únik kvapaliny pod ohybom, je potrebné vymeniť O-krúžky za nové.

Pred inštaláciou je lepšie aplikovať syntetické mazivo na nečistoty alebo nové tesnenia. Hniezdne hniezda pod nimi by mali byť zbavené zvyškov, hrdze. To isté by sa malo urobiť aj pri prepúšťacích otvoroch.
Jediná páková batéria je zostavená v opačnom poradí.

Zanechajte Svoj Komentár