Rekuperátor vzduchu v miestnosti: aké sú jeho vlastnosti a ako sa používa?

Priaznivá a pohodlná mikroklíma je niečo, bez čoho si nie je možné predstaviť si život v domácnosti. Ak okolité podmienky nie sú predmetom človeka a nemôže ich nijakým spôsobom ovplyvniť, atmosféru v byte alebo dome možno ľahko ovládať.
Majitelia domov často nevenujú náležitú pozornosť vetraniu a iba keď sa objavia alarmujúce zvončeky, začnú sa do nich vážne zapájať. Každý byt alebo dom pozostáva z rôznych typov priestorov, ktoré si vyžadujú osobitný prístup a pozornosť.

Avšak veľa spotrebiteľov, ktorí chcú inštalovať vetranie vo svojich domácnostiach, pri pohľade na veľké množstvo klimatických zariadení takýto nápad odmietajú. Jednou z populárnych a progresívnych možností vetrania domu je rekuperátor vzduchu v miestnosti. Málokto vie, ako to funguje a na čo slúži. Preto by malo byť dobre pochopené.

Účel rekuperátora vzduchu vo vnútorných priestoroch

Jedná sa o univerzálne zariadenie, ktoré zabezpečuje odsávanie „odsávaného“ vzduchu z miestnosti a prívod čerstvého vzduchu do miestnosti. Rekuperátor je tiež schopný odvádzať teplo z odpadového vzduchu a prenášať ho na masy prichádzajúceho vzduchu.

Výhody

Existuje niekoľko výhod rekuperátora miestnosti:

  • Energetická účinnosť - prístroj spotrebúva malé množstvo elektrickej energie (15 - 40 wattov);
  • Nízky hluk pri práci - fungovanie rekuperátora nemá vplyv na kvalitu spánku;
  • Existencia funkcie čistenia - zariadenie je schopné filtrovať prúdy vzduchu, ktoré ním prechádzajú, čo umožňuje zabrániť prenikaniu vonkajšieho znečistenia do domu;
  • Nízke náklady;
  • Jednoduchosť konštrukcie - rekuperátory v dôsledku tohto zriedka prerušenia;
  • Schopnosť regulovať úroveň vlhkosti.

Dizajn rekuperátora vzduchu v interiéri

Takéto zariadenie pozostáva z malého počtu prvkov, ktoré sú:

  • Filter - je zodpovedný za čistenie privádzaného vzduchu;
  • Výmenník tepla - zabezpečuje výmenu tepla medzi hmotnosťou vypúšťaného a privádzaného vzduchu;
  • Vnútorný ventilátor inštalovaný v interiéri a je zodpovedný za výmenu vzduchu;
  • Vonkajší vetrací dáždnik.

Jednoduchý dizajn spolu s koordinovanou prácou komponentov rekuperátora zaisťuje pohodlnú a teplú mikroklímu v miestnosti.

Funkcie a kritériá výberu

Ak existuje požiadavka na kúpu vzduchového rekuperátora v miestnosti, odporúča sa kontaktovať profesionálov, pretože pri výbere a inštalácii zariadenia je potrebné zohľadniť veľa nuancií.

Predovšetkým je potrebné zohľadniť oblasť miestnosti, jej účel, počet ľudí v nej žijúcich a hrúbku steny. Tieto a niektoré ďalšie parametre sa berú do úvahy pri vývoji individuálneho projektu podľa finančných možností a osobných preferencií zákazníka.
Špecialisti tiež poskytnú potrebné rady a odpovedia na položené otázky.

Zanechajte Svoj Komentár