Ako si vyrobiť tehlovú stenu v byte

Najprv určte, na ktorej stene bude tehlové murivo. Z materiálov, ktoré budete potrebovať: lepiaca páska (šírka menej ako 1 centimeter, čím je menšia, tým lepšia), hotový konečný tmel, základný penetračný náter, špachtle, veľké a malé, umývadlo, pravítko a ceruzka, latexové rukavice.

Ak je byt má zakrivené steny, namaľujte stenu ceruzkou, ako mnohí odborníci radia, pretože je to veľa práce, potom, čo je múr nakreslený, môžete vidieť smutný obrázok, tehly sa začnú kĺzať nadol a vinníkom tohto problému je zakrivenie stien. Je to oveľa jednoduchšie urobiť pomocou pásky.

Berieme a prilepíme vodorovný pás pod strop, zo steny na stenu, pričom ponecháme 5 až 7 centimetrov chvosty, pre ktoré odstránime pásku zo steny. Od spodného okraja lepiacej pásky na pravej strane steny zmerajte pravítkom 5 - 6 cm širokým, tiež odmerajte 5 - 6 cm na ľavom boku steny a spojte ju priamou čiarou, alebo urobte všetko pomocou pravítka, zmerajte 5 cm, nakreslite čiaru celej dĺžky pravítka, potom zmerajte šírku znova, nakreslil a tak pozdĺž celej steny.

To isté robíme so zvyškom prúžkov a naďalej sa držíme na konci steny. Nezabudnite nechať chvosty na každom vodorovnom pruhu na oboch stranách, aby ste ich v budúcnosti mohli ľahko odstrániť, stačí chvosty vytiahnuť. Je potrebné nalepiť zvislé pruhy lepiacej pásky na obidve rohy steny zhora nadol a zvislý pruh pozdĺž okraja základnej dosky, aby tehly neprejdú na ďalšiu stenu a okraje základnej dosky.

Teraz zostáva urobiť horizontálne rozloženie. Dĺžka klasickej tehly je 25 cm, ale môžete zapnúť svoju fantáziu a urobiť ľubovoľnú dĺžku, najmenej desať centimetrov. Od okraja prvého pruhu meriame dĺžku tehly a lepidla pozdĺž pruhu pásky, to isté až do konca protiľahlého okraja steny. Na druhom páse neoznačujeme spoj v škáre zhora, ale používa sa metóda muriva. Od okraja steny merame polovicu dĺžky našej tehly a lepíme pásik lepiacej pásky. Teraz od okraja prúžku zmeráme celú dĺžku tehly a prilepíme prúžok lepiacej pásky a znovu zmeráme polovicu dĺžky a potom celú dĺžku tehly, čím dostaneme murivo. Stenu označujeme zhora nadol a pokračujeme v práci.

Nasaďte si rukavice, otvorte hotový konečný tmel a aplikujte ho malou špachtľou na veľkú. Naneste rovnomernú vrstvu na stenu, vrstva by mala byť menšia ako 5 mm. Dbajte na to, aby tmel nespadol pod lepiacu pásku, je to veľmi dôležité, inak by sa tehla mohla poškodiť.

Pred použitím tmelu skontrolujte, či sú prúžky lepiacej pásky pevne zlepené. Vrstva tmelu nemusí byť zarovnaná do ideálneho stavu, aj keď je trochu drsná a textúrovaná. Po zaschnutí tmelu začneme zdobiť tehlovú stenu.

Zoberte chvost prvého prúžku a potiahnite ho, odtrhnite ho od steny a rovnakým spôsobom odstráňte priečne pruhy. Po odstránení všetkých prúžkov lepiacej pásky zo steny sa odporúča prejsť okrajom špachtle cez tehly, ktoré neboli dokonalé, odstrániť prebytočné kúsky tmelu a tehlu obrúsiť.

Nezabudnite nanášať stenu pred a po aplikácii tmelu, aby všetka práca po chvíli nezmizla. Teraz ostáva len maľovať stenu dvakrát, farba môže byť akákoľvek, ale samozrejme ideálne bude snehobiela farba. To je všetko, majstrovská trieda je u konca! Zostáva tešiť sa z ovocia vynikajúcej práce!

Zanechajte Svoj Komentár