Ako skombinovať tapetu

Dekorácia stien hrá v návrhu celej miestnosti prvoradú úlohu, preto je dôležité vybrať z palety optimálne farby. Za základ by ste nemali považovať príliš tmavé a svetlé odtiene, pretože čoskoro budú vaše oči unavené, ale ľahké ti pomôžu vytvoriť priaznivú náladu.

Ako skombinovať tapetu

Teraz nebudete nikoho prekvapiť monofónnym nástenným náterom, ale kombinácia materiálov a odtieňov poskytuje pôsobivé výsledky. V obchodoch sú už vybrané možnosti, takže aj amatér môže ľahko zmeniť vzhľad miestnosti.

Zároveň sa pre kombinácie používajú rôzne materiály a textúry, ako aj farba, ale predpokladom sú harmonické kombinácie. Jeden priestor v miestnosti je teda možné rozdeliť na dve časti pomocou rôznych farieb tapety.

Ostatné tapety môžu označovať funkčnú oblasť pre techniku, napríklad televízor na stene. Môžete použiť kombináciu lacných a drahých tapiet, a tak ušetríte na dekorácii, je lepšie používať podobné odtiene.

V kombinácii s tapetou môžete použiť ďalšie dekoratívne nátery: omietky, farby, drevené panely alebo umelý kameň. Takéto opravy budú stáť vyššie.

Výhody kombinácie tapety:

  1. Vyhladenie nedostatkov - výberom možnosti s kombináciou tapiet na dekoráciu na stene sa môžete zamerať na určité miesta v miestnosti a skryť ostatných. Na zväčšenie plochy miestnosti sa používajú svetlé tiene a tapety s vodorovnými pruhmi pomôžu vizuálne zvýšiť strop.
  2. Územný priestor - na rozlíšenie veľkého priestoru je najjednoduchšou technikou určovania zón kombinácia rôznych farieb tapiet alebo rôznych textúr.
  3. Vytváranie prízvukov - pomocou rôznych tapiet môžete zvýrazňovať funkčné miesta v miestnosti.

Metódy kombinácie tapiet

Ako profesionálni návrhári kombinujú tapety?

  • Striedanie prúžkov - pre túto metódu sa používajú tapety s rovnakou textúrou a šírkou, ale s rôznymi odtieňmi a farbami. Správna kombinácia odtieňov sa vyberie pomocou farebnej schémy. Prúžky sa striedajú v jednom alebo dvoch alebo troch;
  • Vodorovné pruhy - táto alternatíva sa používa na tapety, ktoré sú umiestnené na vrchu, a na iný materiál (zvyčajne drevo alebo kameň), ktorý zaberá spodnú časť steny. Dizajn je možné vykonať iba z tapety, ktorá rozdelí dve farby so špeciálnym dekoratívnym okrajom;
  • Prízvuková stena - na tento účel je iba jedna zo stien v miestnosti vyzdobená v inej farbe, zvyčajne naopak.

Pozrite si video: LADÍME BYDLENÍ s Martinou - tapety (November 2019).

Zanechajte Svoj Komentár