Ktoré žiarovky významne šetria elektrinu

Majitelia obvyklej Iljičovej žiarovky s volfrámovým vláknom zvyčajne premýšľajú o tom, ako ušetriť elektrickú energiu nahradením žiaroviek. Ich teplé svetlo, schopnosť vyžarovať veľa tepla spôsobujú, že mnohí opustia moderné osvetlenie. Práve to však môže výrazne ušetriť náklady na energiu.

Vylepšená variácia Ilyichovej žiarovky je halogénová žiarovka. Vo svojej banke sú páry brómu alebo jódu a navyše sú v nich reflektory a kvalitné sklo. V skutočnosti to všetko poskytuje oveľa väčšiu svetelnú účinnosť, trvanlivosť a menšie plytvanie elektrinou. Významné výhody - malé rozmery a pomerne teplá teplota farby. Vytvárajú však veľa tepla a sú náchylné na prepätie.

Fluorescenčné trubice, prinajmenšom rúrkové, aspoň kompaktné, sa môžu pochváliť až 80% úsporou energie v porovnaní s bežnými žiarovkami. Vyhrievané sú trochu a neblikajú. Zároveň však môžu byť škodlivé pre oči, vyžadujú si špeciálnu likvidáciu kvôli prítomnosti ortuti v nich, postupom času miznú a poskytujú nedostatočné podanie farieb. Ich životnosť závisí od frekvencie zapínania a vypínania, je lepšie to robiť 1-2 krát denne.

Najlepšie technické ukazovatele LED žiaroviek. Majú extrémne slabé teplo, nepoškodzujú oči, vydávajú teplú bielu žiaru, ktorá je optimálna pre akékoľvek podmienky. Pracujte dlhšie ako konkurenti a majú vysoký svetelný výkon. Ich nevýhody sú zanedbateľné - pravdepodobnosť zvlnenia v priebehu času a vysoká cena.

Niektoré z nich sú v dôsledku rýchleho zlyhania LED osvetlenia vážne sklamané. Odborníci tvrdia, že dôvodom je nepoctivosť výrobcu. Kupujúci sa zase snaží kúpiť moderný high-tech produkt, ale stále sa snaží kúpiť tovar lacnejšie. Preto má aj nízku kvalitu žiarovky, ktorá funguje oveľa menej, ako je uvedené na obale.

Aby energeticky úsporná žiarovka plnila svoju funkciu v plnej miere, je vhodné do miestnosti nainštalovať pohybové alebo svetelné senzory. Pomôže tiež vyhnúť sa zbytočným výdavkom.

Mnohé sú skeptické voči bodovému a zónovému osvetleniu. Avšak iba malé podsvietenie na správnom mieste spotrebuje oveľa menej elektriny ako osvetlenie celej miestnosti. To platí najmä pre kuchyňu a spálňu.

Vzhľadom na to všetko musíte vybrať typ žiarovky podľa úloh a nezabudnite na vyhliadky na výdavky v budúcnosti. Koniec koncov, to, čo sa tu a teraz zdá byť jednoduchšie, sa po niekoľkých rokoch môže ukázať ako neprimeraný odpad.

Zanechajte Svoj Komentár