Ako správne skrátiť skrutku

Situácia, keď potrebujete spojiť niektoré časti, prvky, ale neexistuje žiadna skrutka s požadovanou dĺžkou, je známa mnohým, ktorí aspoň niekedy vykonávajú domáce práce. Ak je to krátke, budete musieť hľadať iný spôsob pripojenia. Ak je príliš dlhá, potom to nie je problém - nie je ťažké urobiť z nej kratšiu skrutku.

Samotný proces skrátenia tyčového čapu sa môže uskutočňovať pomocou rôznych nástrojov. Napríklad píla na kov, brúska. Ak je tenká, urobia to bežné kliešte alebo bočné nože, ktoré zahryznú „prebytočné“. Môžete dokonca použiť brúsny papier, ale proces rezania kovu na požadovanú veľkosť skrutky môže byť dlhý a zdĺhavý.

Pri ktorejkoľvek z týchto možností je hlavným problémom ochrana bočných častí tyčovej časti závitovej skrutky. Skôr je to jeho integrita na konci, z ktorého je matica priskrutkovaná na čap. Ak sa tak nestane, budete musieť navyše pracovať s matricou. Okrem toho, že to nie je zbytočný problém, nie každý má nástroj na rezanie a vyrovnávanie nití.

Aby sa problémové vlákno „neusporiadalo“, pred odrezaním časti tyče naskrutkujte maticu vhodnej veľkosti. Urobte to tak, aby časť skrutky, ktorá sa musí rezať, bola za maticou. Na uľahčenie otáčania / odskrutkovania by sa mal na závit naniesť trochu oleja.

Po namontovaní matice do požadovanej polohy odrežte „prebytočnú“ časť skrutky pomocou vyššie uvedených nástrojov. Potom je na odrezanom konci usporiadaná malá zrazenina, matica je odskrutkovaná.

Ten musí byť niekoľkokrát poháňaný pozdĺž hriadeľa skrutky v rôznych smeroch. Táto technika opraví mierne poškodené horné nite.

Pre mnohých nie je jasné, ako rezať skrutku na závitovej časti tyče. Tí, ktorí to vedia, ako to urobiť, hovoria, že hlavnou vecou je zabrániť tomu, aby sa píla na liste skĺzla cez kov. Za predpokladu, že toto je výsledok, je poškodené vlákno.

Pri rezaní časti skrutky je lepšie použiť stacionárne zveráky, ak sú k dispozícii. Práce sa začnú, keď sú v nich upnuté hlavy skrutiek. Ak nie je stacionárne, urobí to manuálne zverák. Upevňujú tiež skrutku na hlave a potom pokračujú v pílení.

Ak nemáte stacionárne a ručné zveráky, použite kliešte. Skrutka hlavy je zovretá tak, aby hriadeľ, ktorý sa má skrátiť, vyčnieval zo strany. Všetko prijaté je založené na okraji stola, zvýšenej ploche (napríklad prahu dverí), po ktorej môže proces pokračovať.
Začnú odrezávať časť skrutky vložením čepele do píly medzi závity.

Zanechajte Svoj Komentár