Rohový domáci gauč: Tipy na výber

Rohová pohovka dokonale optimalizuje voľný priestor v miestnosti, stačí si vybrať správne. Aké vlastnosti existujú pri výbere takéhoto nábytku?

Predtým, ako pôjdete do miestnosti s nábytkom, musíte zmerať priestor, do ktorého chcete dať pohovku, a tiež zistiť šírku otvorov, aby ste mohli nákup dovnútra priniesť bez incidentov. Priemerné rozmery rohových sedacích súprav sú dlhé 250 - 280 cm a šírky 150 - 200 cm, takže táto možnosť nie je vhodná pre malé miestnosti.

Medzi výhody rohových pohoviek patrí skutočnosť, že úspešne organizujú priestor a pridávajú sedenie. Tiež nábytkové zóny v každej miestnosti: pracovňa, kuchyňa, miestnosť. Nie vždy je možné do rohu úspešne zadať ďalšie objekty.

V prvom rade je potrebné vychádzať z oblasti v miestnosti. Rohová sedačka je umiestnená takmer v každej miestnosti z dôvodu rozmanitosti geometrie. Môže mať tvar písmena U, má jednu stranu dlhšiu ako druhú, existujú tiež transformačné pohovky, v ktorých je chvost pripevnený z rôznych strán. Transformátor sa tak úspešne zmestí do každého rohu miestnosti.

Pre kuchyne a malé miestnosti sú vhodné mäkké rohy na kolieskach. Zvyčajne sa skladajú z niekoľkých modulov, z ktorých každý má svoje vlastné valce. Vďaka tomu sa roh rozloží a za pár minút sa presunie na správne miesto. Cez deň môže slúžiť ako stolička av noci miesto na spanie.

Pokiaľ ide o skladacie mechanizmy, rohové sedacie súpravy sú vybavené všetkými modernými metódami: eurobook, kliešte a rolky, roletový systém, sklápacia posteľ. Ultra-moderné modely kombinujú niekoľko pozícií: chrbát možno sklopiť iba na polovicu alebo úplne.

Charakteristickým rysom rohových sedacích súprav je prítomnosť priestranných bielizňových zásuviek a prítomnosť ďalších doplnkov v rohovom priestore. Napríklad na objednávku si môžete pripraviť minibar alebo knižnicu.

Ako si vybrať právo

Nie všetky rohové sedačky sú univerzálne: niektoré sú navrhnuté pre ľavý roh, iné pre pravý. Zároveň existuje tretia možnosť - rozkladacia pohovka. Pri objednávaní nezabudnite uviesť požadovaný uhol.

Ak bude pohovka použitá ako trvalé lôžko, potom stojí za to ju skontrolovať niekoľkokrát. Pokiaľ ide o materiál, je lepšie vziať si roh s latexovým plnivom.

Ďalej sa pri výbere uprednostňuje rám z masívneho dreva, ktorý vydrží dlhšie ako drevotrieska. Konštrukcia stojanu s vysoko kvalitným výkonom je vyrobená z celokovových plechov.

Zanechajte Svoj Komentár