Aké drevo a materiály by ste si mali zvoliť pre svoj nábytok?

Zoznam materiálov, ktoré budú vhodné pre nábytok, závisí od jeho umiestnenia, funkcie a finančných možností majiteľa. Vo všeobecnosti má ktorákoľvek zo súčasných možností svoje výhody. Aby ste sa nemýlili, musíte vedieť o silných a slabých stránkach materiálov.

Drevotrieska sa skladá z malých pilín a hoblín spojených s formaldehydovou živicou. Významné mínus sú jeho škodlivé sekréty, ktoré pri vysokej koncentrácii môžu vážne poškodiť zdravie. Preto sa tento praktický a lacný materiál obvykle nepoužíva na detský alebo kuchynský nábytok.

Drevovláknitá doska je vláknité a syntetické polyméry. Počas lisovania za horúca a poťahovania melamínovým filmom je jedna strana produktu sieťovina a druhá hladká. K dispozícii je tiež drsná drevovláknitá doska bez fólie s leštenou stranou. Je to lacnejšie ako laminátový náprotivok. Vzorky s hrúbkou 3 mm sa spravidla najviac požadujú na výrobu klzných prvkov a stien. Rovnako ako akýkoľvek strom, drevovláknitá doska sa bojí vlhkosti, ale bez kontaktu s ňou vydrží dlho a má dobré tepelné izolačné vlastnosti.

Drevovláknitá doska so strednou hustotou je známa ako MDF. Jeho hlavným rozdielom od podobných možností je šetrnosť k životnému prostrediu. Piliny sú v nej spojené s prírodným parafínom a lignínom. Takéto dosky majú homogénnu štruktúru a dosť husté, takže sa môžu bezpečne použiť na výrobu fasád. Mínus - veľká hmotnosť produktov, ktoré sa vždy vykonávajú v skladacej forme.

Prírodné drevo je vďaka svojim prírodným vlastnostiam najvýhodnejšou možnosťou nábytku. Trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, nekonečné možnosti dizajnu hovoria v prospech masívneho dreva. Zvyčajne je to borovica, breza alebo dub, aj keď niekedy vyrábajú nábytok a mahagón alebo santalové drevo.

Nábytkový plast je navrhnutý tak, aby napodobňoval prírodný materiál. Používa sa pri výrobe fasád, kúpeľňového nábytku, obkladov, pretože sa nebojí vlhkosti. Nedávno sa v obchodoch objavili kompozitné materiály na báze polyméru a dreva.

Sklo nie je len trvanlivé, ale aj krásny materiál, ktorý pri správnom použití dokáže miestnosť transformovať. Z toho môžete robiť fasády, dvere, pracovné dosky.

Kameň je drahé a ťažké potešenie. Kvôli svojej prírodnej príťažlivosti nie je potrebné ju zdobiť, nevyžaduje osobitnú starostlivosť a je šetrná k životnému prostrediu. Aby ste mohli pohodlne sedieť na takomto nábytku, položili mäkké vankúše vyrobené zo velúru, velveteenu, mikrofúru atď.

Pokiaľ ide o kovy, liatina je krásna a trvanlivá, ale ťažká a vyžaduje ochranný povlak proti korózii. Oceľ musí byť tiež chránená pred zmenou vlhkosti a teploty základným náterom a farbou, ale je ľahká. To isté možno povedať o hliníku, ktorý sa nebojí korózie.

Zanechajte Svoj Komentár