Ako urobiť hojdačka v byte

Hojdačka v byte je nielen originálnym dekorom, ale aj funkčným. Deti aj dospelí na nich môžu jazdiť s šálkou kávy a knihou. Aby výkyv trval dlho, musíte ich vybrať a nainštalovať správne.

Čo si vybrať

Na predaj existuje niekoľko druhov hojdačiek, ktoré sú vhodné na inštaláciu do bytu. Napríklad vo forme hojdacej siete, ako sú visiace na záhrade, alebo obyčajné drevené sedadlá na dvoch lanách, prútené stoličky z ratanu alebo plastové visiace hojdačky v tvare vajíčka, ako aj rôzne variácie rozhodnutí o dizajne.

Z tohto sortimentu nájde každý majiteľ vhodný model. Jednoduché hojdačky sa dajú robiť nezávisle. Napríklad hojdacia sieť a lavičky. Ako improvizované materiály môžu byť užitočné motúzy, plastové rúry, reťaze, kovové rúry, textilné klapky.

Kam umiestniť

Byt má tri miesta, kde sa hojdačka perfektne hodí. Pri výbere miesta je potrebné zvážiť polomer voľného priestoru okolo objektu, pretože príliš blízko k iným objektom je zranené.

Hojdačka môže byť umiestnená v obývacej izbe pred televízorom alebo krbom a vytvoriť si tak vlastnú rohovú antistresu. V spálni oproti oknu je miesto ideálne na ranné čítanie a uvažovanie o ulici. Obzvlášť efektívny výkyv bude vyzerať oproti oknám od stropu po podlahu. V detskej hojdačke je možné zavesiť na hraciu plochu.

Inštalácia a bezpečnosť

Ak sú pod stropom trámy, proces inštalácie výkyvu sa stáva mimoriadne jednoduchým. Na opravu štruktúry sú potrebné háčiky, ktoré sú zaskrutkované do stromu.

Zavesenie výkyvu na plochý strop je o niečo ťažšie: musíte si kúpiť karabíny a stropné kotvy na betón, ktorý v obchode vydrží vysoké zaťaženie. Po inštalácii akejkoľvek konštrukcie je potrebné pravidelne kontrolovať jej pevnosť: utiahnite skrutky, skontrolujte závesné prvky.

Hojdačka a interiér

Drevená hojdačka na lanách sa perfektne hodí do každého štýlu, najmä v minimalizme alebo klasike. Prútené závesné stoličky s prelamovanými vzormi sa výborne hodia do moderných interiérov s ľahkým vzdušným dizajnom.

Biele ratanové visiace stoličky zodpovedajú škandinávskemu a stredomorskému štýlu, ako aj interiérom v provensálskom alebo ekologickom dizajne. Prútené hojdačky hojdačky dopĺňajú miestnosti etnických nálad a zapadajú do vnútrozemia krajiny.

Pozrite si video: Hojdačka - . (November 2019).

Zanechajte Svoj Komentár