Starostlivosť o tapety - ako ju umyť?

Tapety môžu trvať 10 rokov, ale sú častejšie znečistené. Najúčinnejším spôsobom, ako z nich odstrániť škvrny, je mokré čistenie. Papierové tapety nemôžu byť vystavené vode, ale vinyl, flesilín a papier so špeciálnym sprejom.

Definovanie typov tapiet

Vinylové tapety sú označené tak, aby naznačovali, ako sú odolné proti vode. Obrázok jednej vlny v štvorci znamená, že materiál je možné čistiť mokrými handrami, dva - tapetu je možné čistiť mydlovou vodou, ale opatrne, tri - tapety odolávajú vodným procedúram s akýmikoľvek chemickými látkami. Tam je označenie s obrázkom hrebeňa, čo znamená, že materiál je možné vyčistiť pomocou vysávača alebo kefy.

Kroky prania

Najprv by ste mali prejsť tapetou pomocou vysávača, aby ste zhromaždili všetok prach a nečistoty. Bez tohto stupňa zostanú počas umývania špinavé nečistoty. Mal by byť vysávaný pri najmenšom výkone, aby sa neodtrhli kúsky tapety.

Ak vysávač nefunguje dostatočne, musíte začať s umývaním. Urobte to umývadlom s teplou vodou, saponátom a čistiacim prostriedkom na podlahy alebo riad. Roztok by nemal dať veľa peny.

Na umývanie tapiet je lepšie použiť špongiu, ktorá je mierne navlhčená v mydlovej vode. Deoxidácia materiálu by nemala byť povolená, preto by sa proces nemal predlžovať. Utrite tapetu s námahou to nestojí za to, pretože existuje vysoká možnosť poškodenia hornej vrstvy. Po mokrom vyčistení všetko utrite dosucha.

Ak sa zdá, že škvrny neboli umyté, musíte počkať, kým všetky vrstvy nezaschnú. Sušenie prebieha v interiéri bez vetrania, pretože tapeta sa môže odlupovať. Je potrebné si uvedomiť, že každé umytie aj toho najodolnejšieho materiálu ho zničí.

Na umývanie tapety sa môžu použiť aj iné prostriedky: slabé roztoky sódy, kyselina citrónová, mydlo na pranie alebo stolový ocot.

Odstraňovanie škvŕn

Na čistenie tapety od odtlačkov prstov môžete použiť guma na písacie potreby bez silného tlaku. Na odstránenie mastných škvŕn naneste mastenec 10 minút a potom ho odstráňte kefou. Alternatívnym spôsobom je zahriatie železa cez vložku.

Ak chcete odstrániť stopy pera s plstenou špičkou, budete potrebovať buď mydlový roztok, alebo alkohol. Všetko záleží na farebnom podklade. V prípade alkoholu je potrebné niekoľkokrát kráčať vatovým tampónom s roztokom po plstenom hrote.

Stopy zelenej farby z tapety sa dajú odstrániť pomocou 3% roztoku kyseliny chlorovodíkovej, ktorý sa nanáša na špongiu. Krvné škvrny sa odstránia pomocou tampónu namočeného v peroxidu vodíka. Posledné dve metódy sa nepoužívajú na zafarbené tapety, pretože tieto látky jedia farbu. Papierové alebo hodvábne tapety nemožno uložiť na uvedené znečistenie.

Pozrite si video: ARTsablony ARTschablone ARTsamolepky (November 2019).

Zanechajte Svoj Komentár