Automatické zavlažovacie systémy pre izbové rastliny

Autowatering bol vynájdený pre tých, ktorí milujú kvety, ale nemajú čas ich „zalievať“ včas. Niekedy skúsení pestovatelia kvetín zabudnú na rastliny, natož začiatočníci.

V minulosti bolo niekoľko spôsobov pasívneho zalievania kvetín, keď ľudia chodili na dovolenku. Napríklad hrnce so štrbinou v spodnej časti sa umiestnili do nádrže s vodou alebo sa do kvetov umiestnili veľké nádoby s vodou, odobrala sa gázová turniket, z ktorého jeden koniec bol ponorený do vody a druhý do zeme. Metódy určite fungujú, ale estetická stránka procesu vždy trpela. Čo je na modernom trhu?

Kategória do 500 rubľov

Jednoduchým, efektívnym a krásnym spôsobom, ako zorganizovať zavlažovanie, je nadobudnutie aquablob. Dizajn pripomína sklenenú guľatú banku s predĺženým nosom. Voda sa naleje do gule, úzky nos sa vrhne do zeme. Keď pôda zaschne v črepníku, do rúrky sa privádza kyslík, ktorý umožňuje vode klesať.

Systém Blumat je analógom gázy a plechovky vyzerajú elegantnejšie. Zásobník s tekutinou je vyrobený vo forme malého kužeľa, z ktorého vychádza tenká silikónová trubica.

Najlacnejšou a najjednoduchšou možnosťou sú polyetylénové kvapkadlá so silikónovými trubicami. Na serveri Aliexpress sa dajú kúpiť za 4 USD.

Ako alternatívu k autowatering môžete použiť hydrogélové guľôčky alebo granulovanú hlinku. Takéto systémy sú krátkodobé a sú vhodné na prevádzku počas prázdnin. Hydrogél a íl absorbujú veľké množstvo vody, ktorá sa postupne podáva rastlinám.

Kategória od 1 000 rubľov

Existujú modernejšie metódy automatického zalievania rastlín, napríklad kvetináče majú takúto funkciu.

EvaSolo - dánska spoločnosť, navrhla jednu z možností. Pod kvetináč sa umiestni vodná nádrž a ponoria sa do nej nylonové nite, ktoré sa pripájajú k zemi. Voda tečie pozdĺž nití v okamihu, keď chce samotná rastlina piť. Systém oslobodzuje záhradníkov od potreby zariadiť zalievanie, pretože rastlina spotrebuje toľko vody, koľko potrebuje.

Lechuza navrhol nemenej jednoduchý, ale účinný spôsob, ako automaticky zavlažovať kvety. Nádoba na vodu, odlučovač a označenie hladiny vody sú umiestnené v nádobe. Na odlučovač sa umiestni drenáž s hrúbkou 3 cm, trocha pôdy na vrch, potom sa vysadí rastlina a črepník sa pokryje pôdou hore.

Aby bol systém funkčný do troch mesiacov, je zariadenie napojené obvyklým spôsobom. Keď sa korene vypučia do drenážnej vrstvy, samy dosiahnu vodu a budú schopné prijať toľko tekutiny, koľko potrebujú. Indikátor ukazuje, kedy naliať vodu.

Zanechajte Svoj Komentár