Príprava letnej chaty na zimu

Nie príliš príjemné prekvapenie môže priniesť jar majiteľom chát, ktorí ho zanedbávajú, aby ho pripravili na zimu. Po príchode k chate cítia nepríjemné pachy, vidia kaluže a roztrhané vodovodné kohútiky, steny môžu byť pokryté plesňami a hubami. Samotné odstránenie všetkého a zatvorenie domu nestačí. Aby sa eliminovali následky nesprávne pripravenej zimy, môže to trvať veľa času a úsilia.

Najskôr je potrebné chrániť všetky rastliny pred chladom. Nezvyčajne teplé zimy by nemali majiteľov pozemkov uvoľniť. Je zrejmé, že väčšina rastlín pestovaných v letných chatkách je dosť odolná voči chladnému počasiu a dobre toleruje klímu v regióne. Závažné prístrešky sa zvyčajne nevyžadujú. Zároveň však bude potrebné starať sa o druhy, ktoré milujú teplo.

Inventár si tiež zaslúži pozornosť. Všetky náradie chaty by ste mali dôkladne vyčistiť a utrieť dosucha. Strojový olej sa musí používať na mazanie kovových prvkov. V zime by sa mal inventár skladovať v miestnosti bez mrazu.

Po vyššie uvedených prácach môžete pokračovať v príprave domu. Jeho strecha by mala byť starostlivo preskúmaná kvôli problémom. Môžu byť zistené plesne, hniloba, diery a ďalšie chyby. Všetky musia byť odstránené pred zimnou sezónou, inak bude strecha počas topenia a jarnej taveniny unikať. V dôsledku toho bude trpieť štruktúra krokví a vnútro domu.

Mali by ste tiež skontrolovať podkrovie. Ak sa na ňom nachádzajú hniezda sršne alebo osie hniezda, zbavte sa ich čo najskôr. Na tento účel môžete použiť liek WD-40 alebo „Dichlorvos“. Prvý sa považuje za výhodnejší, pretože nemá výraznú vôňu, ale súčasne dokonale zvláda hmyz.

Z odkvapov sa musia odstrániť malé vetvičky a lístie. Po odstránení prvkov, alebo aspoň pokrytím tenkou plechovkou, aby sa v zime nedostal dovnútra sneh a ľad, čo môže skresliť štruktúru.

Staré linoleum môže pokrývať slepú plochu domu z betónu, takže v prípade, že nie sú k dispozícii odtoky, voda mu to nepoškodí. V prípade pochybností o tom, že dokážu odolať tlaku snehu, je potrebné odstrániť vrcholy a vrcholy.

Na okná musia byť nainštalované drevené štíty, ak sa v zime neplánuje návšteva chaty. Silné nárazy vetra nebudú pri takejto ochrane sklo schopné poškodiť sklo. Všetky trhliny v krídlach by mali byť zapečatené, pretože steny domu, ak nejaké existujú, môžu byť vychladené, čo povedie k vzniku kondenzácie a súvisiacim problémom.

Zanechajte Svoj Komentár