Prečo je lepšie nepoužívať mozaikové dlaždice

Dve najobľúbenejšie povrchy v kúpeľni a kuchyni sú keramické dlaždice a mozaiky. Ten vyzerá krásne a veľkolepo, bez ohľadu na to, aká je farba, iba sa používa alebo v kombinácii s iným povrchom. Kachľová mozaika má vážne nedostatky, ktoré kladú keramické dlaždice na priaznivejšie svetlo.

Prvou a hlavnou nevýhodou kachľových mozaík oproti bežným obkladačkám je vysoká cena. Náklady na materiál sú dvakrát až trikrát vyššie ako keramické dlaždice. Je to kvôli zložitosti výroby mozaík. Malé detaily si vyžadujú starostlivejší prístup a dlhú výrobnú dobu.

Druhou nevýhodou je zložitosť ukladania mozaiky. Steny pre tento povrch by mali byť dokonale hladké, inak mozaika odhalí všetky povrchové chyby a dokonca ich posilní. Naviac bude potrebné oveľa viac.

Treťou nevýhodou je, že mozaika bude musieť byť kvôli svojej malej veľkosti položená dlhšie. Pridávajú sa aj čistiace práce, pretože nie každý dokáže dokonale položiť zálievku bez toho, aby zasiahol samotný povrch. Z tohto dôvodu môže byť povlak ešte viac poškodený, ak pracujete nedbanlivo.

Sklenená mozaika má ešte viac nedostatkov: je krehká a ľahko vystavená trieskam, prasklinám a poškriabaniu, keď na ňu padnú ťažké predmety.

Ak sa však všetky tieto nedostatky nezastavia, môžete si zvoliť kompromisný dizajn, ktorý kombinuje mozaiku a keramické dlaždice. Takéto riešenie dodá do miestnosti chuť. Napríklad na všetky steny môžete položiť obyčajnú dlaždicu a na jednu vytvoriť širokú mozaikovú vložku. Alebo zakryte všetky steny obyčajnými dlaždicami a vytvorte z dolnej strany mozaiku. Takéto rozhodnutie pomôže znížiť náklady na dekoráciu a dodá interiéru originalitu.

Zanechajte Svoj Komentár