Ozdobný plot

Drevený plot je najbežnejšou uzatváracou štruktúrou. Je nainštalovaný ako ochranný prvok a môže pôsobiť ako dekoratívny prvok na vymedzenie určitých oblastí lokality.

Takéto ploty majú rozmanitý dizajn, ktorý vám umožňuje zvoliť najlepšiu možnosť, ktorá je úplne v súlade s architektúrou budovy a krajinnou úpravou. Sú lacné a čo je najdôležitejšie - plot sa dá ľahko nainštalovať vlastnými rukami. To významne znižuje náklady na organizáciu plotu.

Ploty z plotov majú veľký výber konštrukčných riešení. Ploty môžu byť inštalované s podkladom alebo bez neho, meniť úroveň priepustnosti svetla a tiež kombinovať drevo s inými materiálmi. Možnosti použité ako nosné konštrukcie pre popínavé rastliny vyzerajú originálne.

Na ochranu pred votrelcami sú inštalované vysoké a tupé ploty vyrobené z hrubého a odolného shtaketínu, ktorý túto funkciu úplne zvláda. Ak potrebujete iba určiť hranicu lokality, na tieto účely sú vynikajúce ľahké konštrukcie, ktoré voľne prepúšťajú svetlo.

Najdôležitejšou výhodou dreveného plotu z plotovho plotu je dostupnosť materiálu a jeho nízke náklady. Ak máte potrebné nástroje, polotovary pre stavbu môžu byť vykonané nezávisle, ale bude to vyžadovať určité zručnosti, ako aj znalosti v tejto oblasti. Strom sa musí nielen spracovať, ale aj správne usušiť. Preto je najjednoduchšie kúpiť potrebné predmety v spoločnosti špecializujúcej sa na spracovanie dreva a predaj výrobkov. Tam si môžete vybrať všetko, čo je potrebné na stavbu plotu, od nosných stĺpov po shtaketín rôznych tvarov.

Ploty z plotovky sa ľahko montujú, čo si nevyžaduje žiadne špecifické znalosti. Potrebujete iba základnú sadu nástrojov dostupných v každej domácnosti. Preto sa s touto úlohou môže ľahko vyrovnať každý, kto mal v rukách kladivo.

Za výhodu sa považuje aj nenáročnosť v starostlivosti a jednoduché opravy. Shtaketin a ďalšie prvky plotu sa ľahko vymieňajú a starostlivosť je venovaná iba ročnej maľbe.

V prítomnosti materiálov na vybudovanie pôvodného plotu z plotov nie je problém. Najprv sa však oplatí rozhodnúť o návrhu, malo by byť plne kombinované s architektúrou budov.

Nevýhody plotov

Ploty z hrobu majú svoje nevýhody. Predovšetkým to nie je mimoriadne dlhá životnosť, zriedka presahujúca 10 rokov. Na tento účel je však potrebné vykonať spracovanie dreva špeciálnymi prostriedkami, ktoré chránia proti rozvoju húb, hniloby a iných škodlivých mikroorganizmov, ako aj hmyzu, ktorý poškodzuje strom.

Drevené konštrukcie si vyžadujú pravidelnú údržbu. Ak plot nie je včas namaľovaný, môže utrpieť nielen jeho vzhľad. Vrstva farby je ochrana pred vlhkosťou a inými negatívnymi prírodnými vplyvmi, preto sa odporúča ju na jar a na jeseň aktualizovať najmenej dvakrát ročne.

Ak sú shtaketíny ponorené do zeme, môžu sa zdeformovať, čo znižuje pevnostné charakteristiky štruktúry a následne vedie k jej deštrukcii. Preto sa odporúča inštalovať drevené ploty na základe základu alebo tak, aby drevené časti boli minimálne v kontakte so zemou.

Ale aj pri takýchto nedostatkoch, ploty z plotov pre letné rezidencie alebo súkromné ​​domy nestrácajú na popularite.

Veľkosť plotov

Drevený plot pre veľkosti plotov sa môže líšiť. Závisí to od špecifík a konštrukcie konštrukcie. Tradičný plot je zostavený z nasledujúcich prvkov:

  1. Podpery s prierezom 100 × 100, výška sa líši v závislosti od požadovanej výšky plotu.
  2. Ložiskové mostíky 40 × 100, ktorých dĺžka závisí od vzdialenosti medzi stĺpikmi.
  3. Štaketín 2 cm hrubý a 5 cm široký Štandardná dĺžka je 5 m, ale môže sa líšiť v závislosti od individuálnych požiadaviek.

Okrem toho budete potrebovať samorezné skrutky na pripevnenie nosných mostíkov k stĺpikom a shtaketín k vodítkam, ako aj k zodpovedajúcemu nástroju.

Pri výbere materiálu pre oplotenie musíte byť veľmi opatrní. Strom by mal byť dobre vysušený, bez poškodenia, uzlov a podobných chýb. To platí najmä pre shtaketín. Ak sú na nich uzly, má obrobok na tomto mieste minimálnu pevnosť a ľahko sa odtrhne od drobného fyzického nárazu.

Pred inštaláciou musia byť stožiare a všetky prvky ošetrené prostriedkom proti hnilobe. Spodná časť podpier, ktoré sú vykopané do zeme, je spálená na otvorenom ohni a pokrytá bitúmenom.

Typy plotov

Existujú rôzne druhy plotov na predaj. Líšia sa veľkosťou, tvarom a materiálom. Okrem štandardných možností si môžete objednať prvky pre individuálny dizajn, moderné výrobné technológie vám umožňujú realizovať tie najnáročnejšie fantázie.

Rozmery sa vyberajú individuálne v závislosti od požiadaviek na samotný návrh. Pre dekoratívne ploty existujú štandardné možnosti a podlhovastý shtaketín alebo krátky.

Forma shtaketínu je zvyčajne tradičná. Ak však vezmeme do úvahy fotografie plotov z drevených plotov, ktoré sú k dispozícii v špecializovaných časopisoch alebo na webových stránkach na internete, môžeme si všimnúť veľa originálnych riešení založených na neštandardnej konfigurácii. Takéto ploty vyzerajú dosť atraktívne a vyrazujú celkový obraz o dizajne lokality.

Optimálne riešenie pre materiály - borovica alebo smrek. Druhá možnosť je lepšia a ideálna pre regióny s vlhkou klímou. Dopyt po duboch je tiež žiadaný. Bude to stáť viac, ale taký plot vydrží omnoho dlhšie.

Možnosti plotov

V skutočnosti je možné všetky ploty plotov rozdeliť na dva typy - vertikálny a horizontálny. Vertikálne - najštandardnejšia možnosť ich pozorovania kdekoľvek. Konštrukcia sa inštaluje na drevené alebo kovové podpery, vykopané v zemi alebo ako súčasť základu. Vodiace lišty sú pripevnené k podperám a následne k nim - vertikálne namontovaný shtaketín súvislý navzájom alebo s určitou medzerou.

Horizontálne ploty sú o niečo menej bežné. Na ich konštrukciu sa používajú dlhšie a širšie police, ktoré sú umiestnené vodorovne a sú pripevnené priamo na stĺpiky bez vodiacich líšt. Rovnako ako vertikálne, môžu byť spojité alebo medzi prvkami môžu mať medzery.

Originálny plošný plot

Originálny plot z plotu sa ľahko vyrába. Najprv musíte rozhodnúť o dizajne. Po zistení, aký oplotenie by mal mať oplotenie, môžete začať samostatne vyrábať prvky alebo si ich objednať v drevárskej spoločnosti.

Zaujímavé sú štruktúry s tvarovanými shtaketínmi, ktoré majú asymetrický ľubovoľný tvar. Dávajú plotu originalitu a sú vhodné pre akýkoľvek štýl pri navrhovaní stránky. Ak je to potrebné, môžu byť štylizované určitým smerom - etnickým, japonským alebo iným.

Populárna je aj kombinácia plotov s medzerami a prázdnymi časťami divého kameňa. Takýto plot sa môže stať skutočnou ozdobou lokality, najmä pri zdobení kvetinami.

Zanechajte Svoj Komentár