Leštenie drevených povrchov - 5 prírodných spôsobov spracovania nábytku a podláh

Drevo je veľmi chúlostivý materiál, takže zlý výber nevhodných produktov na spracovanie dreva môže spôsobiť trvalé poškodenie výrobkov a povrchov. Hoci nábytok alebo podlahy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, na ich výrobu sa najčastejšie používa drevo. Našťastie existuje veľa prírodných metód, ktoré vyleštia drevené povrchy, aby obnovili lesk.

1. metóda - lesk drevovčelí vosk a terpentín

Tento prírodný prostriedok nemení farbu stromu, pozostáva z terpentínu a včelieho vosku, dvoch prírodných olejovitých látok, po vyleštení, ktoré vyzerá ako hladký a lesklý povrch dreva. Na varenie potrebujete 1/4 šálky včelieho vosku, ktorý sa musí roztaviť miešaním drevenou lyžicou. Po rozpustení vosku je potrebné ho odstrániť z tepla a pomaly po pridaní 1/4 šálky terpentínu po ochladení naliať do uzavretej nádoby, kde sa odporúča výrobok uchovávať. Ak je to potrebné, môžu sa do leštiacej pasty pridať éterické oleje, aby sa neutralizoval silný zápach terpentínu. Produkt sa nanáša v malom množstve na handru a vtiera sa do nábytku alebo na podlahu.

2. spôsob - leštenie drevených povrchov olivovým olejom a citrónom

Prírodný olej na leštenie drevených povrchov zanecháva ochrannú vrstvu pred prachom a citrónová šťava dezinfikuje a čistí povrch. Na prípravu starostlivo premiešajte 1/2 šálky olivového oleja a 1/4 šálky citrónovej šťavy. Po naliatí hotového produktu do plastovej fľaše s rozprašovačom, pomocou ktorého bude vhodné rovnomerne distribuovať leštiaci prostriedok na povrch. Na leštenie môžete použiť akúkoľvek mäkkú handričku.

Tretia metóda - leštenie dreva vazelínou

Olejová štruktúra vazelíny spôsobuje, že matné povrchy drevených výrobkov vyzerajú ako nové. Na varenie Musia sa zmiešať 3 polievkové lyžice vazelíny a 2 polievkové lyžice alkoholu. Produkt sa odporúča nanášať v tenkej vrstve na drevenú podlahu alebo nábytok, na leštenie je možné použiť akúkoľvek mäkkú čistú handričku.

4. metóda - použitie mandľového oleja a bieleho octu

Domáce drevené laky sú vynikajúcou alternatívou k starnutiu drevených povrchov, ako aj na odstránenie tvrdých škvŕn. Tento nástroj je vynikajúci na odstraňovanie okrúhlych škvŕn z okuliarov, okrem toho obnovuje prirodzený lesk povrchov. Na varenie zmiešajte 3/4 šálky mandľového oleja a 1/4 šálky bieleho octu. Spôsob aplikácie a leštenia je rovnaký ako v predchádzajúcich troch verziách.

5. spôsob - s použitím ľanového oleja

Na prípravu produktu na leštenie stromu potrebujete 1/2 šálky ľanového oleja, ktorý sa musí priviesť do varu a pridať k nemu 1/4 šálka terpentínu. Produkt sa odporúča nanášať v tenkej vrstve, vyleštiť mäkkou handrou.

Zanechajte Svoj Komentár